Hero image
Tournament

Teams

U09/7


  • 1. RSC Chatelet-Farciennes (BE)
  • 2. FC Teutonia München-1 (DE)
  • 3. FC Teutonia München-2 (DE)
  • 4. SpVgg 1906 Haidhausen (DE)
  • 5. Atletico Morena (IT)
  • 6. AC Cuneo -1 (IT)
  • 7. AC Cuneo -2 (IT)
  • 8. Devils -1 (IT)
  • 9. Devils -2 (IT)
  • 10. ACD Scorzé Peseggia (IT)
  • 11. ASD Real Virtus Pagliare (IT)
  • 12. ASD Champion Naiadi Accademy (IT)

U10/7


  • 1. EJPS (FR)
  • 2. Atletico Morena (IT)
  • 3. AC Cuneo -1 (IT)
  • 4. AC Cuneo -2 (IT)
  • 5. Juvenilia (IT)
  • 6. Masseroni (IT)
  • 7. Pantigliate (IT)
  • 8. BM Sporting (IT)
  • 9. AS Valtenesi (IT)
  • 10. ACD Scorzé Peseggia-1 (IT)
  • 11. ACD Scorzé Peseggia-2 (IT)
  • 12. Crevalcity (IT)
  • 13. Team Sport (IT)
  • 14. Asd Salsomaggiore calcio-1 (IT)
  • 15. Asd Salsomaggiore calcio-2 (IT)
  • 16. Monteruscello calcio (IT)

U11/7


  • 1. US Grace Hollogne (BE)
  • 2. SV Rohrbach/Sinsheim (DE)
  • 3. FC Teutonia München-1 (DE)
  • 4. FC Teutonia München-2 (DE)
  • 5. TSV Diedorf (DE)
  • 6. EJPS (FR)
  • 7. Atletico Morena-1 (IT)
  • 8. Atletico Morena-2 (IT)
  • 9. AC Cuneo -1 (IT)
  • 10. AC Cuneo -2 (IT)
  • 11. AS Valtenesi (IT)
  • 12. Asd Salsomaggiore calcio (IT)
  • 13. ASD Sporting Pegognaga 2004 (IT)
  • 14. Monteruscello calcio-1 (IT)
  • 15. Monteruscello calcio-2 (IT)
  • 16. Monteruscello calcio-3 (IT)

U12/9


  • 1. US Grace Hollogne (BE)
  • 2. C.S. Interstar (CH)
  • 3. FC Bienne Academy (CH)
  • 4. Anadoluspor Berlin (DE)
  • 5. 1. FC Marzahn 94 e.V. (DE)
  • 6. Devils (IT)
  • 7. ASD Universal Solaro (IT)
  • 8. Colicoderviese-1 (IT)
  • 9. Colicoderviese-2 (IT)
  • 10. ASD Gropello San Giorgio (IT)
  • 11. Gotico Garibaldina-1 (IT)
  • 12. Gotico Garibaldina-2 (IT)
  • 13. Arzignano Valchiampo (IT)
  • 14. US Angarano 1949 ASD (IT)
  • 15. Asd Mezzolara (IT)
  • 16. Real Casalecchio (IT)
  • 17. FC Persiceto 85 (IT)
  • 18. Asd Salsomaggiore calcio (IT)
  • 19. ASD Vicofertile (IT)
  • 20. Copparo 2015 (IT)
  • 21. ASD Poggibonsese (IT)
  • 22. ASD Real Virtus Pagliare (IT)
  • 23. Monteruscello calcio (IT)
  • 24. FK Sloboda Čačak (RS)

U13/9


  • 1. F.C. Echallens Region (CH)
  • 2. F.C. Satigny-1 (CH)
  • 3. F.C. Satigny-2 (CH)
  • 4. FC Basel West (CH)
  • 5. TJ Sokol Novosedly (CZ)
  • 6. Borussia Kalk (DE)
  • 7. FC Teutonia München (DE)
  • 8. FT Ingolstadt Ringsee (DE)
  • 9. TSV Schwabhausen (DE)
  • 10. SC Regensburg (DE)
  • 11. F.C. Saint Rambertois (FR)
  • 12. RC Nancy Vandoeuvre futsal (FR)
  • 13. EJPS (FR)
  • 14. SC Due Ponti -1 (IT)
  • 15. SC Due Ponti -2 (IT)
  • 16. Circolo Canottieri Roma (IT)
  • 17. Accademia calcio Roma (IT)
  • 18. Nuova Milvia (IT)
  • 19. AC Cuneo (IT)
  • 20. Ardor Bollate-1 (IT)
  • 21. Ardor Bollate-2 (IT)
  • 22. ASD San Paolo d'Argon (IT)
  • 23. ACD Scorzé Peseggia (IT)
  • 24. A.C.Calcio Trissino-1 (IT)
  • 25. A.C.Calcio Trissino-2 (IT)
  • 26. US Angarano 1949 ASD (IT)
  • 27. Polisportiva Il Cervo - Collecchio (IT)
  • 28. ASD Sporting Pegognaga 2004 (IT)
  • 29. ASD Real Virtus Pagliare (IT)
  • 30. ASD Champion Naiadi Accademy (IT)
  • 31. Monteruscello calcio-1 (IT)
  • 32. Monteruscello calcio-2 (IT)

U14


  • 1. Eendracht Mazenzele Opwijk (BE)
  • 2. SG Wattenscheid 09 (DE)
  • 3. Circolo Canottieri Roma-1 (IT)
  • 4. Circolo Canottieri Roma-2 (IT)
  • 5. Accademia calcio Roma (IT)
  • 6. Nuova Milvia (IT)
  • 7. Atletico Morena-1 (IT)
  • 8. Atletico Morena-2 (IT)
  • 9. ASD Polisportiva Garino (IT)
  • 10. A.C.Magenta Calcio (IT)
  • 11. Casatese Rogoredo (IT)
  • 12. Mariano calcio (IT)
  • 13. AS Valtenesi (IT)
  • 14. asd Terzo (IT)
  • 15. A.S.D. Copparo 2015 (IT)
  • 16. ASD Sporting Pegognaga 2004 (IT)

U15-A


  • 1. FC Plan les Ouates (CH)
  • 2. F.C. Azzurri (CH)
  • 3. JSG Borken-Hoxfeld-Burlo (DE)
  • 4. TSV Meitingen (DE)
  • 5. SpVgg GW Deggendorf (DE)
  • 6. U.S. Davezieux (FR)
  • 7. F.C. Saint Rambertois (FR)
  • 8. Circolo Canottieri Roma (IT)
  • 9. Atletico Morena (IT)
  • 10. Mariano calcio (IT)
  • 11. Acd Unione Cadoneghe (IT)
  • 12. Jesina (IT)

U15-B


  • 1. Dornbirner SV (AT)
  • 2. Eendracht Mazenzele Opwijk (BE)
  • 3. F.C. Echallens Region (CH)
  • 4. FC Plan les Ouates (CH)
  • 5. U.S. Collombey Muraz (CH)
  • 6. TJ Sokol Novosedly (CZ)
  • 7. SG Großenkneten/Huntlosen (DE)
  • 8. JSG Borken-Hoxfeld-Burlo (DE)
  • 9. SSV Kaldauen (DE)
  • 10. VfB Reichenbach (DE)
  • 11. TSV Sauerlach (DE)
  • 12. SV DJK Taufkirchen (DE)
  • 13. TV Schierling (DE)
  • 14. TSV Karlburg (DE)
  • 15. U.S. Davezieux (FR)
  • 16. EJPS (FR)
  • 17. AS Canton Vert (FR)
  • 18. A.S. P.T.T. (FR)
  • 19. Nuova Milvia (IT)
  • 20. ASD Polisportiva Garino (IT)
  • 21. Arese (IT)
  • 22. Vedano (IT)
  • 23. FC Cinisello (IT)
  • 24. Faloppiese (IT)
  • 25. Polisportiva Villese (IT)
  • 26. Somaglia (IT)
  • 27. Montodinese (IT)
  • 28. ABANO CALCIO (IT)
  • 29. Atletico A.V. (IT)
  • 30. Polisportiva Il Cervo - Collecchio (IT)
  • 31. ASD Real Virtus Pagliare (IT)
  • 32. ASD Fenice Belpassese (IT)

U16


  • 1. Sc Wiener Neustadt (AT)
  • 2. Dornbirner SV (AT)
  • 3. R.F.C.U. La Calamine (BE)
  • 4. R.U.S.C. Anderlues (BE)
  • 5. C.S. Chênois (CH)
  • 6. FC 07 Bensheim (DE)
  • 7. Bagsværd Boldklub-1 (DK)
  • 8. Bagsværd Boldklub-2 (DK)
  • 9. Bagsværd Boldklub-3 (DK)
  • 10. Hareskov IF (DK)
  • 11. EJPS (FR)
  • 12. Nuova Milvia (IT)
  • 13. CSF Carmagnola (IT)
  • 14. Casatese Rogoredo (IT)
  • 15. Ssd Cosov (IT)
  • 16. A.C.Magenta Calcio (IT)
  • 17. AS Valtenesi (IT)
  • 18. Pergolettese (IT)
  • 19. ACD Scorzé Peseggia (IT)
  • 20. Albignasego (IT)
  • 21. MestrinoRubano F.C. (IT)
  • 22. Arzignano Valchiampo (IT)
  • 23. Certaldo (IT)
  • 24. ASD Real Virtus Pagliare (IT)
  • 25. ASD Fenice Belpassese (IT)

U17


  • 1. Dornbirner SV (AT)
  • 2. Union JSV Ries-Kainbach (AT)
  • 3. F.C. Champel (CH)
  • 4. F.C. Morges (CH)
  • 5. Rapid Lugano (CH)
  • 6. FC Dielsdorf (CH)
  • 7. 1. FC Marzahn 94 e.V. (DE)
  • 8. SG Großenkneten/Huntlosen (DE)
  • 9. VfB Reichenbach (DE)
  • 10. TSV Sandelshausen (DE)
  • 11. TV Schierling (DE)
  • 12. TSV Ottobrunn (DE)
  • 13. TSV Jetzendorf (DE)
  • 14. SV Unterdiessen (DE)
  • 15. TSV Meitingen (DE)
  • 16. SG Weigenheim-Gülchsheim-1 (DE)
  • 17. SG Weigenheim-Gülchsheim-2 (DE)
  • 18. U.S. Davezieux (FR)
  • 19. F.C. Saint Rambertois (FR)
  • 20. EJPS (FR)
  • 21. SC Due Ponti (IT)
  • 22. Circolo Canottieri Roma (IT)
  • 23. Cumiana calcio (IT)
  • 24. Voltrese Vultur (IT)
  • 25. Asd Osg 2001 (IT)
  • 26. Pieve 010 (IT)
  • 27. A.C.Magenta Calcio (IT)
  • 28. US Castegnato (IT)
  • 29. toscolano Maderno (IT)
  • 30. Pergolettese (IT)
  • 31. Gotico Garibaldina (IT)
  • 32. ACD Scorzé Peseggia (IT)
  • 33. SV LANA (IT)
  • 34. Polisportiva Il Cervo - Collecchio (IT)
  • 35. G.S. Duomo (IT)
  • 36. Colligiana (IT)

U19


  • 1. R.J. Bosna (CH)
  • 2. AS Calcio Kreuzlingen (CH)
  • 3. SG Großenkneten/Huntlosen (DE)
  • 4. JSG Herdorf (DE)
  • 5. TV Schierling (DE)
  • 6. TSV Ottobrunn (DE)
  • 7. EJPS (FR)
  • 8. ISM Accademy Paolo Rossi (IT)
  • 9. ASD Zibido San Giacomo (IT)
  • 10. Gotico Garibaldina (IT)
  • 11. Acd Unione Cadoneghe (IT)
  • 12. ASD Real Virtus Pagliare (IT)

Tournament sponsored by